
FRA HELE VERDEN: Det australske golfforbundet var rask ute med på gratulere Henrik Stenson, Skjermdump: Twitter
Det var i løpet av St. Hans-helgen i fjor at Henrik Stenson endelig var tilbake på vinnersporet etter 19 måneder, forteller Svensk Golf.
Det svenske forbundorganet fortsetter deretter med å ramse opp alle skåningens triumfer i fjor, der nok seieren i The Open er den som henger alle høyest.
Den gjorde Stenson historisk både som Skandinavias første mannlige majorvinner på herresiden og som innehaver av tidenes laveste vinnerscore i The Opens snart 170 år lange historie.
Triumfrekken innbefatter også sølv i OL i Rio samt at han gikk til topps på europatourens pengeliste Race to Dubai 2016.