Hye-Jin Choi er fortsatt alene i tet i Buick LPGA Shanghai etter en åpningsrunde på 64 slag. Ved kontrolltidspunktet fredag var sørkoreaneren åtte under par og ett slag foran Carlota Ciganda tidlig i andre runde.
Buick LPGA Shanghai er i gang med andre runde, og Hye-Jin Choi har beholdt grepet om førsteplassen etter den sterke åpningen torsdag. Choi gikk første runde på 64 slag, og ved kontrolltidspunktet var hun alene på åtte under par etter ti hull av runde to.
Tett bak lederen
Carlota Ciganda var nærmest på fem under par etter ti hull av sin andre runde. Bak spanjolen fulgte Grace Kim, Amy Yang og Erika Hara på delt tredjeplass på fire under par, mens Ruoning Yin og Rio Takeda lå blant spillerne videre på listen. Stillingen gjelder mens runden fortsatt pågår, og hele feltet var ikke ferdigspilt da resultatlisten ble sjekket.
Turneringen spilles i Shanghai fra 15. til 18. oktober, ifølge LPGA. På toursidens livescore sto Choi også øverst torsdag, med flere profiler tett bak allerede før andre runde var kommet skikkelig i gang.
LPGA-uke i Kina
LPGA har Buick LPGA Shanghai på terminlisten denne uken, og turneringen er oppført med livescore og egen «How to Watch»-side hos touren.
Det er foreløpig tidlig i turneringen, men Choi har satt standarden med 64 på åpningsdagen og har fortsatt forspranget inn i fredagsspillet.
